Hogar / Fuses / BK3/GBHV12.5A6F
minImg
BK3/GBHV12.5A6F
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BK3/GBHV12.5A6F
Descripción:
FUSE CERM 12.5A 500VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 20
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0136 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 12.5 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Product Status Active
Series BS88
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 500 V