Hogar / Fuses / BK8/ABC-18-R
minImg
BK8/ABC-18-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
BK8/ABC-18-R
Descripción:
FUSE CERAMIC 18A 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 400
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.00465 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 18 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V