Hogar / RF FETs, MOSFETs / BLP7G07S-140P,118
minImg
BLP7G07S-140P,118
NXP USA Inc.
Producto No:
BLP7G07S-140P,118
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
4-HSOPF
Descripción:
TRANSISTOR RF POWER 140W HSOP4F
Guía del usuario
Configuration Dual
Current Rating (Amps) -
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 4-HSOPF
Power - Output 35W
Series -
Package / Case SOT-1223-1
Voltage - Test 28 V
Technology LDMOS
Mfr NXP USA Inc.
Frequency 700MHz ~ 1GHz