Hogar / RF FETs, MOSFETs / BLS9G2731LS-400U
minImg
BLS9G2731LS-400U
Ampleon USA Inc.
Producto No:
BLS9G2731LS-400U
Fabricante:
Ampleon USA Inc.
Paquete:
SOT502B
Descripción:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT502B
Guía del usuario
Current Rating (Amps) 4µA
Current - Test 400 mA
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT502B
Power - Output 400W
Series -
Package / Case SOT-502B
Voltage - Test 32 V
Technology LDMOS
Mfr Ampleon USA Inc.
Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz