BMVK160ADA4R7MD60G
Chemi-Con
Producto No:
BMVK160ADA4R7MD60G
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V SMD
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 12 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVK-BP
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF