BMVK500ADA2R2ME60G
Chemi-Con
Producto No:
BMVK500ADA2R2ME60G
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVK-BP
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 µF