Hogar / Fuses / BP/ATC-40ID
minImg
BP/ATC-40ID
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BP/ATC-40ID
Descripción:
FUSE AUTO 40A 32VAC 1=5 PCS
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Response Time -
Color Orange
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 40 A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.760" L x 0.207" W x 0.492" H (19.30mm x 5.25mm x 12.50mm)
Package / Case Blade, ATO/ATC
Voltage Rating - AC 32 V