Hogar / Fuses / BP/ATM-30ID
minImg
BP/ATM-30ID
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BP/ATM-30ID
Descripción:
FUSE AUTO 30A 32VAC/VDC 1=2 PCS
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Response Time Fast Blow
Color Green
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.430" L x 0.150" W x 0.350" H (10.92mm x 3.81mm x 8.90mm)
Product Status Active
Series ATM
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case Blade, Miniature
Voltage Rating - AC 32 V