Hogar / Fuses / BP/FMX-50ID
minImg
BP/FMX-50ID
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BP/FMX-50ID
Descripción:
FUSE AUTOMOTIVE 50A AUTO LINK
Response Time -
Color Red
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 50 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.470" L x 0.430" W x 1.00" H (11.93mm x 10.92mm x 25.40mm)