BP/FRN-R-25
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BP/FRN-R-25
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 25A 250VAC/125VDC
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 25A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.560" Dia x 2.000" L (14.22mm x 50.80mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series Fusetron™ FRN
Voltage Rating - DC 125 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 250 VAC