BP/NON-100
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BP/NON-100
Descripción:
FUSE CRTRDGE 100A 250VAC/125VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 100A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 1.060" Dia x 5.88" W (26.92mm x 149.35mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series NON
Voltage Rating - DC 125 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 250 VAC