BSC014N04LSATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSC014N04LSATMA1
Paquete:
SuperSO8
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 32/100A SUPERSO8
En stock : 7883
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4300 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 61 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package SuperSO8
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 96W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V