BSC019N08NS5ATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSC019N08NS5ATMA1
Paquete:
PG-TSON-8-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 80V 28A/237A TSON-8
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8600 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 117 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.9mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TSON-8-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 146µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 214W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 28A (Ta), 237A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V