BSC024NE2LSATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSC024NE2LSATMA1
Paquete:
PG-TDSON-8-5
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 25V 25A/110A TDSON
En stock : 10611
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1700 pF @ 12 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.4mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-5
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 48W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Ta), 110A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V