BSC026N02KSG
Infineon Technologies
Producto No:
BSC026N02KSG
Paquete:
PG-TDSON-8-1
Descripción:
BSC026N02 - 12V-300V N-CHANNEL P
En stock : 27190
Precio Ext
  • 363
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7800 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 52.7 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.6mOhm @ 50A, 4.5V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 1.2V @ 200µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Series OptiMOS™2
Power Dissipation (Max) 2.8W (Ta), 78W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Ta), 134A (Tc)
Vgs (Max) ±12V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 2.5V, 4.5V