BSC028N06NSSCATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSC028N06NSSCATMA1
Paquete:
PG-TDSON-8-7
Descripción:
MOSFET N-CH 60V 100A TDSON
En stock : 622
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3375 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 49 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.8mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-7
Vgs(th) (Max) @ Id 3.3V @ 50µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 83W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V