BSC047N08NS3GATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSC047N08NS3GATMA1
Paquete:
PG-TDSON-8-1
Descripción:
MOSFET N-CH 80V 18A/100A TDSON
En stock : 8663
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4800 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 69 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.7mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 90µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 125W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V