BSC057N03LSGATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSC057N03LSGATMA1
Paquete:
PG-TDSON-8-5
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 17A/71A TDSON
En stock : 5965
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2400 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.7mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-5
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 45W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 17A (Ta), 71A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V