BSC067N06LS3GATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSC067N06LS3GATMA1
Paquete:
PG-TDSON-8-5
Descripción:
MOSFET N-CH 60V 15A/50A TDSON
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5100 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 67 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.7mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-5
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 35µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 69W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Ta), 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V