BSC082N10LSGATMA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSC082N10LSGATMA1
Paquete:
PG-TDSON-8-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 13.8A 8TDSON
En stock : 10000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7400 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 104 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.2mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 110µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 156W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 13.8A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V