Hogar / IGBT Modules / BSM300GA170DLS
minImg
BSM300GA170DLS
Infineon Technologies
Producto No:
BSM300GA170DLS
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE
En stock : 33
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 2
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 600 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 20 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.3V @ 15V, 300A
Package / Case Module
Power - Max 2500 W