Hogar / IGBT Modules / BSM35GD120DN2BOSA1
minImg
BSM35GD120DN2BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSM35GD120DN2BOSA1
Paquete:
AG-ECONOPACK 2K
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package AG-ECONOPACK 2K
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.2V @ 15V, 35A
Package / Case Module
Power - Max 280 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA