Hogar / IGBT Modules / BSM600GA120DLCS
minImg
BSM600GA120DLCS
Infineon Technologies
Producto No:
BSM600GA120DLCS
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 900 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 44 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.6V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Power - Max 3900 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA