Hogar / IGBT Modules / BSM75GD120DN2BOSA1
minImg
BSM75GD120DN2BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
BSM75GD120DN2BOSA1
Paquete:
Module
Descripción:
LOW POWER ECONO
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 103 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 5100 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3V @ 15V, 75A
Package / Case Module
Power - Max 520 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1.5 mA