BSNX630ELL2R2KHB5S
Chemi-Con
Producto No:
BSNX630ELL2R2KHB5S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 10% 63V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series SNX-BP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 65 mA @ 1 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2.2 µF