BSPM1275TN
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
BSPM1275TN
Descripción:
VARISTOR 230V 40KA MOD PLUG-IN
Guía del usuario
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) 275VAC
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Form Base + Module
Approval Agency CE, CSA, KEMA
Mounting Type DIN Rail
Product Status Obsolete
Current - Discharge (Max) (8/20µS) 40 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) 20 kA
Series BSPM
Type Type 2
Voltage - Protection Level (VP) (2416) 1.5 kV