Hogar / TRIACs / BT134-600,127
minImg
BT134-600,127
NXP USA Inc.
Producto No:
BT134-600,127
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
SOT-82-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
NOW WEEN - BT134-600 - 4 QUADRAN
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-82-3
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case SOT-82
Mfr NXP USA Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 27A