Hogar / TRIACs / BT136-600E/L01,127
minImg
BT136-600E/L01,127
NXP USA Inc.
Producto No:
BT136-600E/L01,127
Paquete:
TO-220AB
Descripción:
NOW WEEN - BT136-600E - 4 QUADRA
En stock : 5535
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1184
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr NXP USA Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 27A