Hogar / TRIACs / BT137S-800G,118
minImg
BT137S-800G,118
NXP USA Inc.
Producto No:
BT137S-800G,118
Paquete:
DPAK
Descripción:
NOW WEEN - BT137S-800G - 4 QUADR
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 40 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 100 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr NXP USA Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 65A, 71A