Hogar / TRIACs / BTA212-600B/DG,127
minImg
BTA212-600B/DG,127
NXP USA Inc.
Producto No:
BTA212-600B/DG,127
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
TO-220AB
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
NOW WEEN - BTA212-600B - 3 QUADR
En stock : 3195
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 756
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 60 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr NXP USA Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 95A, 105A