Hogar / TRIACs / BTA312-800C/DG,127
minImg
BTA312-800C/DG,127
NXP Semiconductors
Producto No:
BTA312-800C/DG,127
Fabricante:
NXP Semiconductors
Descripción:
WBTA312-80-QUADRATRTO-220AB
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr NXP Semiconductors
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 95A, 105A