Hogar / TRIACs / BTA410Y-600CT,127
minImg
BTA410Y-600CT,127
NXP USA Inc.
Producto No:
BTA410Y-600CT,127
Fabricante:
NXP USA Inc.
Descripción:
NOW WEEN - BTA410Y-600CT - 3 QUA
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Isolated Tab
Mfr NXP USA Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 110A