Hogar / TRIACs / BTB08-800BW3G
minImg
BTB08-800BW3G
Littelfuse Inc.
Producto No:
BTB08-800BW3G
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
TO-220AB
Descripción:
TRIAC 800V 8A TO220AB
En stock : 3987
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8 A
Base Product Number BTB08
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 90A @ 60Hz