Hogar / TRIACs / BTB12-700SWRG
minImg
BTB12-700SWRG
STMicroelectronics
Producto No:
BTB12-700SWRG
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
TO-220
Descripción:
TRIAC SENS GATE 700V 12A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Voltage - Off State 700 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr STMicroelectronics
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number BTB12
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 126A