BTF15-BDTD
Autonics USA
Producto No:
BTF15-BDTD
Fabricante:
Autonics USA
Descripción:
SENSOR, PHOTO, BGS REFLECTIVE, 1
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 55°C (TA)
Ingress Protection IP67
Response Time 1ms
Sensing Distance 0.039" ~ 0.591" (1mm ~ 15mm)
Output Configuration NPN - Open Collector/Dark-ON
Sensing Method Reflective, Background Suppression
Light Source Red (650nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series BTF
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Autonics USA
Cable Length 78.7" (2000.00mm)