BUK6246-75C,118
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BUK6246-75C,118
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
DPAK
Descripción:
MOSFET N-CH 75V 22A DPAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1280 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 21.4 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 46mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package DPAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2.8V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 60W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V