BUK652R0-30C,127
NXP USA Inc.
Producto No:
BUK652R0-30C,127
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
TO-220AB
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 120A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 14964 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 229 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.2mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 2.8V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 306W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V