BUK7635-100A,118
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BUK7635-100A,118
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
D2PAK
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 41A D2PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2535 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 35mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package D2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 149W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 41A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V