BUK7880-55A,115
NXP USA Inc.
Producto No:
BUK7880-55A,115
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
SC-73
Descripción:
MOSFET N-CH 55V 7A SOT-223
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 500 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 80mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package SC-73
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 8W (Tc)
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V