BUK7K6R8-40E/1X
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BUK7K6R8-40E/1X
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
LFPAK56D
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
BUK7K6R8-40E/1X
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature Standard
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1947pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28.9nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.8mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56D
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOT-1205, 8-LFPAK56
Power - Max 64W (Ta)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 40A (Ta)