BUK7Y20-30B,115
NXP Semiconductors
Producto No:
BUK7Y20-30B,115
Fabricante:
NXP Semiconductors
Paquete:
LFPAK56, Power-SO8
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 39.5A LFPAK56
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 688 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11.2 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 20mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 59W (Tc)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP Semiconductors
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 39.5A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V