BUK7Y3R5-40HX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BUK7Y3R5-40HX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 120A LFPAK56
En stock : 5956
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3441 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 53 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.5mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 115W (Ta)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Ta)
Vgs (Max) +20V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V