BUK95180-100A,127
NXP USA Inc.
Producto No:
BUK95180-100A,127
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 11A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 619 pF @ 25 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 173mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 54W (Tc)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11A (Tc)
Vgs (Max) ±15V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V