BUK98180-100A,115
NXP USA Inc.
Producto No:
BUK98180-100A,115
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
SC-73
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 4.6A SOT-223
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 619 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 173mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package SC-73
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 8W (Tc)
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4.6A (Tc)
Vgs (Max) ±10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V