BUK9M5R0-40HX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BUK9M5R0-40HX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
LFPAK33
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 85A LFPAK33
En stock : 1488
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C
FET Feature -
FET Type N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5mOhm @ 85A, 10V
Supplier Device Package LFPAK33
Vgs(th) (Max) @ Id -
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 83W
Package / Case SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 85A (Tj)
Vgs (Max) +16V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V