BUK9M6R7-40HX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BUK9M6R7-40HX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
LFPAK33
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 50A LFPAK33
En stock : 4494
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2054 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 31 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.7mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package LFPAK33
Vgs(th) (Max) @ Id 2.15V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 65W (Ta)
Package / Case SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Ta)
Vgs (Max) +16V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V