BUK9Y13-60ELX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BUK9Y13-60ELX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
LFPAK56, Power-SO8
Descripción:
SINGLE N-CHANNEL 60 V, 7.9 MOHM
En stock : 1500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4520 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 81 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.9mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series Automotive, AEC-Q100
Power Dissipation (Max) 147W (Ta)
Package / Case SC-100, SOT-669
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 90A (Ta)
Vgs (Max) ±10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V