BXRB-56C0700-A-00
Bridgelux
Producto No:
BXRB-56C0700-A-00
Fabricante:
Bridgelux
Descripción:
LED COB ES WH STARBRD 5600K
Guía del usuario
Lens Type Domed
Light Emitting Surface (LES) 10.50mm Dia
Configuration Starboard
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Current - Test 365mA
Current - Max 700mA
CRI (Color Rendering Index) 70
Size / Dimension 19.90mm L x 19.90mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 112 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 780lm (Typ)
Series ES STAR
Temperature - Test 25°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 3.20mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 17.2V