BXRC-20B1001-B-73
Bridgelux
Producto No:
BXRC-20B1001-B-73
Fabricante:
Bridgelux
Descripción:
LED COB VERO WM WH STARBRD 2000K
Guía del usuario
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 9.90mm Dia
Configuration Starboard
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test 270mA
Current - Max 540mA
CRI (Color Rendering Index) 65
Size / Dimension 20.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test 145 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1365lm (Typ)
Series Gen 7 Vero® 10 Array
Temperature - Test 25°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 1.90mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.8V