BXRC-35G2000-D-83-SE
Bridgelux
Producto No:
BXRC-35G2000-D-83-SE
Fabricante:
Bridgelux
Descripción:
VERO SE 13D WARM WHITE LED ARRAY
Guía del usuario
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 13.30mm Dia
Configuration Round
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test 400mA
Current - Max 1.25A
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 36.20mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test 147 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1811lm (Typ)
Series Gen 8 Vero® SE 13 Array
Temperature - Test 25°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 3.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 30.9V